Email Adresimiz info@aygunesyangin.com
Telefon Numaramız +90 536 388 02 34
Çalışma Saatleri Ptesi - Ctesi. : 09:00 - 19:00

Yangın Söndürme Cihazları

Yangın Söndürme Firmaları

Yangın Söndürme Cihazları

Yangın Söndürme Cihazları

Yangın Söndürme Cihazları yangınların söndürülmesi için en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Pek çok farklı çeşidi bulunan yangın söndürme cihazları özellikle yangının oluşum aşamasında iken kullanıldığında büyük bir etki göstermektedir. Tüm yaşam alanlarında ve araçlarda kesinlikle bulunması gereken yangın söndürme cihazları artık yeni yönetmelikler ile zorunlu olarak bulundurulması gereken cihazlar arasında yer almaktadır.

Yangın Söndürme Cihazlarının Faydaları

Yangın söndürme cihazları yangına ilk olarak ve etkili bir şekilde müdahale edilmesi için oldukça önemlidir.

Yangın söndürme çalışmalarının ardından alanın soğutulması için de yangın söndürme cihazları kullanılmaktadır.

-Yangın sırasında yanan alan içerisinde bulunan canlıların ve insanların tahliye edilebilmesi için zaman kazandırır.

-Ancak yangın söndürücü cihazlar her yangın tipi için insanların tahliye edilmesinde aynı etkiyi göstermemektedir. Genel olarak CO2 gazlı yangınlarda insanların tahliye edilmesi için yangın söndürme cihazlarının daha sonra kullanılması gerekmektedir. Bu noktada karbondioksit gazı insanların zehirlenmesine neden olacağı için tam olarak yangından insanların tahliye edilmesinden sonra yangın söndürme cihazlarının alan içerisinde kullanılması gerekmektedir.

Yangın söndürme cihazları pek çok yetkili firma bünyesinde ve farklı çeşitlerde bulabileceğiniz cihazlardandır. Her alan için ve her yangın çeşidi için özel olarak geliştirilen yangın söndürme cihazları anında müdahale için insan sağlığının korunması adına oldukça önemlidir.

-İş güvenliği firmalarının denetlemelerinde de ilk olarak iş yerleri için önem verdiği konulardan biri de yangın söndürme cihazlarıdır. Eğer yaşam alanlarında otomatik olarak yangın söndürme sistemleri var ise yangın söndürme cihazları sistemlerinden sonra en etkili olan müdahalenin yapılabilmesini sağlamaktadır.

Yangın söndürme cihazlarının sağlıklı bir şekilde yangına müdahale edebilmesi için düzenli periyotlar ile bakımlarının yapılmasına dikkat edilmelidir. Her yangın söndürme cihazının belirli bir bakım süresi bulunmaktadır. Bu süre daha önce dolum yapan firmanın doldurmuş olduğu bilgilerin yer aldığı ve cihaz üzerinde bulunan etikette yer almaktadır. Sizler de evinizde, iş yerinizde veya aracınızda bulunan yangın söndürme cihazlarının etiketlerini kontrol ederek bakım süresini geçirmeden gerekli doldurma ve bakım işlemlerini yaptırmalısınız.

Oluşabilecek ani bir yangın durumunda can ve mal güvenliğinizi riske atmamak için kullanmakta olduğunuz yangın söndürme cihazlarının düzenli olarak bakımını yaptırmalısınız. Yangın söndürme cihazınızın bakımını yaptıracağınız firmanın da sertifikalı ve TSE standartlarına uygun olarak yangın söndürme cihazı dolumu yapıp yapmadığına dikkat etmelisiniz.

Yangın söndürme cihazları ve bakım süreleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yangın Söndürme Dolapları Elazığ başlıklı makalemizde Yangın Dolabi, Yangın Dolapları Elazığ ve Yangın Dolapları Firması Elazığ hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.